Eko-Podłoga: kompleksowe i profesjonalne usługi parkieciarskie

Eko Podłoga- podłogi drewniane, sprzedaż, doradztwo, profesjonalny montaż

Adres

ul. Rymanowska 20A, 38-500 Sanok

Zadzwoń do nas

+48 662 369 876

Wyślij zapytanie

ekopodlogasanok@gmail.com

Wyjątkowy materiał na podłogę

Deska warstwowa jest to produkt dedykowany do montażu wszędzie tam, gdzie jest zastosowane ogrzewanie podłogowe i gdzie zastosowanie deski litej jest nie wskazane. Specjalna wielowarstwowa konstrukcja deski ogranicza pracę drewna, tym samym zmniejsza się do minimum ryzyko „pracy drewna” tj. powstawania szczelin i deformacji, które mogłyby wystąpić w niekorzystnych warunkach klimatycznych.

Eko-Podłoga
Eko-Podłoga

Eko-Podłoga

Konstrukcja deski

Deska składa się z co najmniej dwóch warstw. Pierwsza warstwa jest to podkład ze sklejki brzozowej wodoodpornej, natomiast warstwa użytkowa (inaczej obłóg) jest z drewna szlachetnego np. dębu. Najbardziej typowa grubość deski warstwowej to 14 mm, choć dostępne w sprzedaży są również grubsze deski. Obłóg dębowy może mieć od 3-6 mm grubości.

 

Warto mieć na uwadze fakt, że drewno to naturalny izolator, dlatego im grubsza deska, tym mniej ciepła będzie się przez nią przedostawało.

 

Współczynnik przenikania ciepła dla typowej deski warstwowej grubości ok. 15 mm to 0,15W/(m2K).

 

Wybór grubości obłogu deski jest również nie bez znaczenia w przypadku ewentualnego cyklinowania. Deski z warstwą użytkową grubości 4 mm można cyklinować 2-3 razy. Natomiast deski podłogowe warstwowe z grubszą warstwą użytkową można cyklinować częściej.

 

Dostępne szerokości (również zależne od producenta) to od 100 mm do aż 200 mm.

Cyklinowanie i renowacja powierzchni

Cyklinowanie to zabieg, który należy wykonać w ostateczności. Przy tak dużych możliwościach wykończenia powierzchni deski jakie są dostępne obecnie w sprzedaży, warto najpierw zasięgnąć rady producenta w sprawie renowacji powierzchni. Deski wykończone woskami olejnymi lub olejami można naprawić miejscowo, czyli bez konieczności cyklinowania całej podłogi.

Wykończenie powierzchni deski

W zależności od producenta możemy zaproponować deski podłogowe wykończone woskami, olejami lub lakierem. Najbardziej popularne rodzaje wykończenia deski to woski olejne oksydacyjne, oleje przemysłowe, oleje dodatkowo utwardzonym promieniami UV, ale również lakier.

Eko-Podłoga
Eko-Podłoga

Eko-Podłoga

Eko-Podłoga
Eko-Podłoga

Eko-Podłoga

Selekcja – klasyfikacja deski

Nie bez znaczenia jest również selekcja. Oferujemy deski w wysokiej selekcji (o jednolitej kolorystyce i bez, lub z małą ilością sęków). Oferujemy również również deski w selekcji rustykalnej (najbardziej naturalne i prawdziwe).

 

Deska warstwowa na ogrzewanie podłogowe może być fazowana czterostronnie, dwustronnie (tylko długi bok. tzw. Wzór okrętowy), ale też bez fazy. Powierzchnia deski warstwowej może być gładka- szlifowana, lub postarzana- szczotkowana. Szczotkowanie  to proces, w którym usuwa się miękkie części drewna, dzięki czemu struktura drewna jest bardziej podkreślona.

Pielęgnacja deski warstwowej

Aby drewniane elementy w naszym domu służyły nam przez wiele lat to należy o nie dbać. Odpowiednia pielęgnacja drewnianej podłogi ma ogromne znaczenie dla jej żywotności i wyglądu. Należy ściśle stosować się do wytycznych producenta dotyczących użytkowania i pielęgnacji.

Współpracujemy z najlepszymi polskimi i zagranicznymi producentami między innymi z firmami Walczak, Dąbex, Panmar, Baltic Wood.

Montaż deski warstwowej na ogrzewanie podłogowe

Realizujemy usługi montażu deski na ogrzewaniu podłogowym w całym województwie podkarpackim. Montaż jest szybko, zgodnie ze sztuką parkieciarską i w konkurencyjnej cenie.

Zachęcamy do kontaktu e-mail lub telefonicznego. Z pewnością spełnimy oczekiwana najbardziej wymagających Klientów.