Montaż podłóg

Główny profil działalnosci Eko podłoga to montaż podłóg-  drewnianych litych i warstwowych, a także paneli podłogowych. 

Montaż podłóg wymaga fachowej wiedzy, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty. Usługę montażu realizujemy dokładnie i zgodnie ze sztuką parkieciarską.

Każdy montaż poprxedzamy wymaganymi badaniami wylewki (właściwymi dla rodzaju montowanej deski) w tym m. in. równość, twardość i przede wszystkim wilgotność. 

Do montażu używamy dedykowanych do montażu podłóg drewnianych klejów dwuskładnikowych, poliuretanowo-epoksydowych.

Koszt montażu zależy od zakresu prac. Ważne, że przy zakupie podłóg wraz z usługą montażu wyniesie 8% zamiast 23%, co przekłada się na sporą oszczędność.

Konserwacja podłóg olejowanych

Pielęgnacja i okresowa konserwacja podłóg olejowanych i woskowanych.  

Zgodnie z zaleceniami producenta okresowa pielęgnacja podłóg wykończonych olejami lub woskiem olejnym może być konieczna do wykonania kilka razy w roku.

Świadczymy usługę konserwacji podłóg drewnianych. Zabieg ten polega na uzupełnieniu ubytków powłoki powstałych w trakcie użytkowania podłłogi.

Cyklinowanie

Cyklinowanie jest zabiegiem przygotowawczym do wykończenia powierzchni podłogi. Ma na celu zdarcie wierzchniej – zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym szlifowaniu, wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości.
Po szlifowaniu kolejnym procesem jest polerowanie. Po zakończonym ceyklinowaniem, a pezed olejowaniem podłogi uzupełnia się szpachlą wszelkie głębsze ubytki. Zazwyczaj po cyklinowaniu podłogę się lakieruje, przeprowadza olejowanie lub woskowanie.

Renowacje podłóg drewnianych

Świadczymy usługę renowacji powierzchni podłogi. Jest to proces kilkustopniowy. Najpierw należy usunąć wszelkie zabrudzenia, przebarwienia i wyrównać podłogę. Po cyklinowaniu nakładany jest olej lub wosk oljny.

Używamy środków sprawdzonych producentów jak np.  Saicos, Osmo lub Cirranova- liderów branży środków do wykończenia drewna.